Lyžovačka v okolí Podbanského

Lyžovačka v okolí Podbanského

Prinášame vám tipy na lyžiarske strediská v okolí Podbanského, kde si užijete tú pravú zimnú lyžovačku pre všetky úrovne lyžiarov. 

Lyžovačka patrí neodmysliteľne k najobľúbenejším zimným aktivitám. Vďaka perfektným lyžiarskym strediskám v okolí Podbanského si ju môžete užiť aj vy. Strávte zimnú dovolenku v Rezorte pri jazere Podbanské a užite si množstvo jedinečných zimných aktivít. Prinášame vám tipy na rôzne lyžiarske strediská v okolí,vhodné pre najmenších lyžiarov, začiatočníkov alebo profi lyžiarov. Ktoré si vyberiete? Je to na vás, my vám prajeme krásnu lyžovačku! 

Popis obrázka

 

Podbanské SKI- rodinné stredisko

Popis obrázka

Podbanské SKI sa nachádza len 1,4 km od nášho rezortu, pohodlne sa sem dostanete za rýchle 3 minúty cesty autom. Lyžiarske stredisko je určené najmä pre rodiny s deťmi a začiatočníkov. 

Stredisko má ľahký stupeň náročnosti tratí a nájdete tu 3 vleky: 2x vlek Tatrapoma P s dĺžkou 360 m a 1x vlek Tatrapoma F12 s dĺžkou 520 m. K dispozícií máte aj požičovňu lyží, lyžiarsku škôlku s inštruktormi a svah určený pre sánkovanie.

Máte doma malého začínajúceho lyžiara a hľadáte stredisko v ktorom by sa naučil základy lyžovania? Ste začiatočník a bojíte sa červených a čiernych zjazdoviek? Potom je pre Vás stredisko Podbanské SKI ideálou voľbou. 

Prevádzková doba v zimnej sezóne: pondelok - nedeľa v čase od 08,45 hod. do 16,00 hod.

Viac informácií o stredisku Podbanské SKI nájdete TU.

 

Jasná, Nízke tatry- kráľovná slovenských lyžiarskych stredísk

Jasná ako najväčšia lyžiarska aréna v strednej Európe ponúka množstvo aktivít. Výborné podmienky pre zimné športy, viac než 50 km perfektne upravených zjazdoviek a moderný zasnežovací systém len potvrdzujú vysokú atraktivitu tohto strediska. Zimná sezóna tu trvá približne 5 mesiacov.

Lyžiarske stredisko ponúka dokopy 35 zjazdoviek všetkých náročností, až 12 freeridových zón, 2 bežkárske dráhy, večerné lyžovanie či detský zimný výukový areál.

Nájdete tu dokopy až 20 vlekov a lanoviek, no vďaka kabínkovej lanovke A6 značky Doppelmayr typ 15-MGD sa dostanete na vrchol Chopku za neuveriteľných 11 minút. 

Lyžovačka je jasná!

Viac informácií o stredisku Jasná - Nízke Tatry nájdete TU.

 
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
 

Štrbské pleso- Solisko- najvyššie položené stredisko

20 km vzdialené Štrbské Pleso ponúka na svahoch Predného Soliska 9 kilometrov ľahkých a stredne ťažkých zjazdových tratí. Využiť tu môžete služby požičovní lyží, snowboardov, ski – servisov a lyžiarskych škôl pre začiatočníkov. Solisko a Furkota určite potešia aj profesionálneho lyžiara.

Pre bežkárov sú na Štrbskom plese k dispozícii bežecké trate v celkovej dĺžke až 26,5 km. Takisto nočné lyžovanie si isto zamilujete. Ak obľubuteje adrenalín, navštívte atraktívny snowpark. 

Doprajte si jedinečný výlet na Predné Solisko. Užite si výhľad na celé Štrbské pleso v nadmorskej výške 2093. Čaká tu na nás aj ikonická Chata pod Soliskom, 1840 m n. m., kde môžete dobiť energiu občerstvením. 

Viac informácií o stredisku Štrbské pleso nájdete TU.

Skicentrum Opalisko- lyžovačka bez čakania

V srdci Liptova, nad obcou Závažná Poruba sa nachádza Skicentrum Opalisko. Autom sa tam dostanete za 30 minút z nášho rezortu. Pre najmenších majú k dispozícii prírodné klzisko, sánkarskú dráhu a detský areál. Samozrejmosťou je aj lyžiarska škola a požičovňa lyží.

V stredisku sa nachádza aj bežecký areál, ktorý má 30 km bežeckých tratí s osvetlením. Majú 5 umelo zasnežovaných zjazdoviek, 5 vlekov a 1 sedačku, takže dlhé rady vás isto nečakajú, je to lyžovačka bez čakania!

Skipas si môžete zakúpiť aj elektronicky. Aktuálne podmienky v stredisku si môžete overiť aj na dvoch webkamerách.

Viac informácií o stredisku Skicentrum Opalisko nájdete TU.

Zaujímajú vás aj iné zimné dobrodružstvá v okolí? 

Na Podbanskom máte na výber z množstva aktivít: bežkovanie, skialpinizmus, zimná turistika... Prečítajte si o nich na našom blogu- Zimné aktivity TU.