Zimné aktivity

Zimné aktivity

Aktivity v okolí, ktoré z našej dovolenky vytvoria nezabudnuteľné spomienky. 

Príďte si oddýchnuť od povinností a vychutnať si sneh a zážitky z dovolenky naplno! Zažite dobrodružstvo s celou rodinou a vyberte si z ponuky rôznych aktivít, pre rôzne vekové kategórie, ktoré môžete v okolí Podbanského zažiť. Zimná dovolenka nemusí byť len o stavaní snehuliakov a iglu. Prinášame vám aktivity, ktoré z našej dovolenky vytvoria nezabudnuteľné spomienky.

 

Lyžovačka

Lyžiarske stredisko Podbanské  je vzdialené len 3 minúty autom. Nachádza sa v nadmorskej výške 1100m, vďaka čomu má výborné podmienky na lyžovanie. Lyžiarska sezóna na svahoch v Podbanskom býva nadpriemerne dlhá a trvá v priemere 100 až 115 dní. Svahy strediska sú strednej a nízkej náročnosti, takže sú vhodné aj pre deti a menej zdatných lyžiarov. Nachádzajú sa tam 4 vleky a na svoje si prídu aj pokročilý lyžiari.

 

Skialpinizmus

Skialpinizmus sa teší čoraz väčšej obľube. Zaujalo vás voľné lyžovanie a k tomu radi využijete svoje lezecké schopnosti? Áno, aj v tomto prípade si prídete na svoje.

A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.

 

Žiarska dolina- raj pre skialpinistov. Vhodné aj pre začínajúcich skialpinistov. Dominanta Liptova- Baranec- zároveň tretí najvyšší vrch Západných Tatier. Z výšky 2185 m n. m. dovidíte na Baníkov, Plačlivé, Ostrý Roháč či hrebeň Otrhancov. Dostanete sa naň dvoma spôsobmi. Cez Žiarsku alebo Račkovu dolinu. Od Žiarskej to vychádza necelé 4 hodiny pomalým tempom. Od Račkovej je to trocha dlhšie, približne tie 4-5 hodín.

 

Ak nie ste dobrý lyžiar, svoju trasu môžete podniknúť len do Žiarskeho sedla, odkiaľ sa vám naskytnú tiež prekrásne výhľady na nedotknutú prírodu. Občerstviť sa môžete na Žiarskej chate, cez ktorú prechádzate na začiatku doliny. 

Bežkovanie

Máte radi bežkovanie?  Vyskúšajte nenáročnú trasu Liptovská Kokava – Podbanské. Trasa má upravovanú dĺžku 9 km. Do Liptovskej Kokavy sa viete dostať za 10 minút autom. Liptovská Kokava má aj korčuliarsky okruh.

Podbanské – Kmeťov vodopád je trasa dlhá približne 8 km. Žltou trasou sa dostanete po rázcestie Kôprovej a Tichej doliny, zelenou trasou prídete na rázcestie Pod Grúnikom a modrá trasa vás dovedie až ku Kmeťovmu vodopádu.

Chceli by ste niečo ľahšie? Z tých jednoduchších trás môžeme môžete vyskúšať trasu Pribylina – Ústie Úzkej doliny, ktorá má 3,5 km.

Aktivity pre najmenších

Hľadáte aktivitu pre deti? Sánkovačka patrí neodmysliteľné k zimnému detskému snu. V našom rezorte vám zadarmo zapožičiame sánky či lopáre. Keď počasie dovolí, môžete si priamo v rezorte aj zakorčuľovať.

Počas pobytu sa detičky vedia zahrať aj na veľkom detskom vonkajšom ihrisku. Ak je nepriaznivé počasie, máme pre nich pripravený útulky detský kútik vedľa reštaurácie.  Vy si zatiaľ môžete vychunať naše tradičné špeciality. 

 

Wellness

Oddych po aktívnom dni. Máte už dosť zimy a prajete si vypnúť? Len si to predstavte, obklopuje vás príroda, ktorá priam nabáda aby ste spomalili, upokojili svoju myseľ aj telo. Zaslúžený oddych si môžete dopriať v našom súkromnom wellness. Zahrejete sa vo fínskej alebo infra saune a poriadne sa uvoľníte vo vírivke.

Pripravujeme pre vás aj novinku roka! Už čoskoro si môžete užiť wellness doslova v lone zasneženej prírody- vo vonkajšej saune a vírivke.

 
 
 
wellness podbanske
wellness podbanske
wellness podbanske
wellness podbanske
wellness podbanske
wellness podbanske