Múzeum liptovskej dediny Pribylina

Múzeum liptovskej dediny Pribylina

Navštívte krásnu ukážku drevenej ľudovej architektúry, ktorú si obľúbia nielen rodiny s deťmi.

Prinášame Vám tip na zaujímavý výlet, ktorý je obľúbený najmä pre rodiny s deťmi, vzdialených len 8 minút autom od Rezortu pri jazere Podbanské. Ubytujte sa v štýlových chatách alebo komfortných izbách v lone tatranskej prírody a vyrazte za spoznávaním kultúry.

 

Múzeum liptovskej dediny Pribylina je krásna ukážka drevenej ľudovej architektúry a rekonštrukcie dvoch výnimočných stredovekých objektov- kostol Panny Márie z Liptovskej Mary a goticko-renesančný kaštieľ z Parížoviec zasadených v prírode. Drevené domy, ktoré sú kópiou pôvodných stavieb, pochádzajú z jedenástich liptovských dedín, prevažne zo zatopenej časti vodnou priehradou Liptovská Mara a dnes tvoria základ expozície.

 

Ponúkajú vám zaujímavú prezentáciu spôsobu života obyvateľov Liptova na prelome 19. a 20. storočia. Nazrite do minulých časov života bezzemka, stredne a bohatého roľníka, remeselníka či obecného richtára. Zemianska kúria a kaštieľ ponúka ukážku atraktívneho bývania vyšších spoločenských vrstiev.

Informačné tabule nájdete na každom dome v múzeu v rôznych jazykoch:

  • slovenský
  • anglický
  • nemecký
  • poľský

 

Expozície bývania v drevených domoch sú otvorené a voľne prístupné.

 

Komentované prehliadky múzea, kostola a kaštieľa začínajú pred humnom, trvajú približne 50 minút a majú 5 zastavení.

Vstupné: 9,00 €/dospelí, 4,50€/ deti

Otváracia doba: 9:00 – 15:30 (posledný vstup 14:30)- môžu sa meniť podľa sezóny, preto si ich prosím pred návštevou preverte na oficiálnej stránke. 

Viac informácií: www.skanzenpribylina.sk

muzeum pribylina
muzem pribylina
pribylina muzem
pribylina muzem